Arytmia

dnia

Czy ta książka spowoduje u was szybsze bicie serca? A może wręcz zatrzyma się na chwilę z emocji? Tak dobrze tym razem nie jest, ale „Arytmia” rodzeństwa Holt to w sumie niezły kryminał. Trudno bowiem utrzymać zawsze wysoki poziom, z którego słynie Anne Holt, co zresztą przydarzyło się także ostatnio Camilii Lackberg w „Czarownicy”, o czym pisałam w Czarownica.

Tym razem autorka napisała powieść razem ze swoim bratem, Even Holt, lekarzem, a akcję tego thrillera psychologicznego osadzono w małym norweskim szpitalu. Choć mały i niedawno otwarty, szpital cieszy się bardzo dobra opinią a jedną z jego gwiazd jest dr Sara Zuckerman. Dobra sława pani doktor jest jednak zagrożona, gdy dwóch jej pacjentów umiera po pozornie prostym zabiegu wszczepienia nowatorskiego defibrylatora. To wtedy Zuckerman odkrywa razem ze swoim przyjacielem, że śmierć pacjentów nie jest wynikiem jej błędu a wirusa, którego ktoś zainstalował na oprogramowaniu urządzenia.

Kto za tym stoi? I czy ujawnienie sprawy będzie dobrym pomysłem? Pani doktor okazuje się całkiem niezłym śledczym a pozornie luźne wątki z czasem splatają się w ciekawą intrygę. Co kieruje ludźmi, którzy wpadli na szatański pomysł zawirusowania sprzętu medycznego? Pieniądze? Żądza zemsty? A może coś jeszcze?

Choć książka miewa gorsze momenty to w sumie czyta się ją nieźle, intryga jest porządnie pokręcona a autorom udało się zachować właściwą równowagę między nudną terminologią medyczną a językiem zrozumiałym dla zwykłych czytaczy kryminałów. Skrócenie jej odrobinę sprawiłoby, że pozostałaby sama pasjonująca esencja a tak jest ciut przydługi, tylko „niezły” kryminał.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s