Białe miasto Tel Aviv

dnia

Jakiekolwiek macie wyobrażenie o Izraelu, tym Izrael, a szczególnie Tel Aviv- nie jest. Jest wszystkim innym: rewelacyjną kuchnią, pięknymi plażami i nowoczesnym, bezpiecznym miastem. Typowo turystycznych atrakcji jest mało a my objechaliśmy je dość sprawnie w jeden dzień korzystając z rowerów publicznych. Pozostały czas, który tam spędziliśmy, poświęciliśmy głównie na zakupy spożywcze, jedzenie i wylegiwanie się na plaży. I choć dla mnie to miasto jest jednak zbyt „arabskie”, żeby wracać tam regularnie, to na pewno dobra destynacja na długi weekend gdy w Polsce jeszcze szaro i brzydko a tam już ciepło i można poleżeć na plaży. A jedzenie jest obłędne!

Jedynym „starym” miejscem w Tel-Avivie, jest Stare Miasto – Jaffa. Choć jest malutkie, prawie do końca XIX wieku tworzyło całość miasta, dopiero koniec XIX i początki XX wieku przyniosły rozwój miasta. Dziś starówka, poza walorami historycznymi, oferuje piękny widok na plaże i nowoczesne miasto.

IMG_1478

Pozostała część miasto, to połączenie starego z nowym – błyszczące drapacze chmur sąsiadują z ruinami i konstrukcjami o wątpliwej urodzie.

IMG_1612

IMG_1601

Najlepszą częścią podróży, była jednak możliwość skosztowania bliskowschodniego jedzenia – niesamowitej mieszanki smaków i zapachów… ale o tym już wkrótce…

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s